קווי חיים – קווי עיגון

חברת מערכות בטיחות עוסקת בהתקנת קווי עיגון (קווי חיים) קבועים, על גבי מבנים ובאתרים בהם מתבצעת דרך קבע עבודה בסיכון של נפילה מגובה. קו חיים ופתרונות העיגון הנוספים מספקים לעובדים אפשרות חיבור נוחה ובטוחה של מערכות אבטחה וציוד מגן אישי, וכן מאפשרים תנועה נוחה במרחב העבודה. במצגת המידע על קווי עיגון תמצא דגשים לתכנון והרכבה של קווי חיים. בהכנת מצגת זו עבורך הושקע ידע רב וחשיבה מקצועית. אנו בטוחים שהיא תוכל לשמש אותך ככלי עבודה יעיל. נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה ועניין.

 צווות "מערכות בטיחות"

 03-9383000sales@height.co.il 

מצגת מידע על קווי חיים 

 להורדת הקטלוג המלא בדפוס לחץ על הקישור הבא: קטלוג פתרונות הנדסיים

     לא מתפשרים על ציוד קו חיים לעבודה בגובה

כשזה מגיע לעבודה בגובה חשוב להיות על הצד הכי בטוח, עם תכנון ובנייה קפדניים של קווי חיים.

בגין תאונות מצערות, עולה בשנים האחרונות ביתר שאת המודעות לחשיבות בטיחות העבודה בגובה, הכוללת הקפדה על תקנות בטיחות המפרטות חובות ונהלים. התקנות עוסקות גם בכל הקשור לתחום של קווי חיים קבועים או זמניים, אותם חשוב לתכנן ולהתקין באופן תקני, נכון ובטוח, עם גורם מנוסה ומומלץ בתחום.

משמעותם של קווי חיים

קווי חיים, המכונים גם קווי עיגון, הינם התקנים מכאניים המבוססים על חישובים הנדסיים, המותקנים במקומות אשר יש בהם סכנת נפילה. יש סוגים שונים של קווי חיים; קו אופקי, קו אנכי, קו אופקי זמני וקו אנכי זמני.

רוב קווי החיים הינם מבוססי כבל 8 מ"מ נירוסטה, אך בחלק מהמקרים משתמשים בקווי עיגון אשר מבוססים על מסילה.

קווים אלו מעניקים לעובדים בגובה אפשרויות עיגון בעזרת ציוד מגן אישי כגון: רתמה, חבל ובולם חבל, ובכך מונעים את האפשרות שהעובד ייפול. במקרים כמו גג שביר, בו אין אפשרות למנוע את הנפילה, קווי החיים יבלמו את העובד בזמן נפילה. בנוסף, החיבור לקווי חיים מעניק לעובדים המחוברים חופש תנועה גדול, בזכות קרוניות אשר יכולות לעבור את נקודות האמצע ללא הצורך בניתוק.

תקנות לעבודה עם קווי חיים

חשוב לדעת כי עבודה עם קווי חיים נדרשת לעמוד בשורה של תקנים בנושאי עבודה בגובה בכלל ועבודה עם קו חיים בפרט. בין היתר תקנות אלו דורשת להקים קווי חיים ביחס נכון לחוזקם של מבנים לכל אורכן, עם בחינת כושר נשיאה של הקו בכל נקודה, ודגש מיוחד על נקודות הקצה הרגישות ביותר מבחינת כושר עמידתן בעומסים. כמו כן, התקנות מתייחסות לאופן חיבורם של קווי חיים לעוגנים, חוזקם, צורת חיבורם וחופש תנועת העובד.

הקווים חייבים לעמוד בתקן המחייב EN795/C.

לפי התקן, נדרשת בדיקה של קווי החיים פעם בשנהלכל מערכת קווי חיים העומדת בתקן הנדרש בחוק EN795/C קיים יצרן, ולכל יצרן יש הוראות יצרן, ומשום שבתקן רשום שנדרשת בדיקה פעם בשנה, בכל הוראות היצרן של כל היצרנים תהיה דרישה לבדיקה פעם בשנה.

בארץ החמירו את הדרישה, ומחייבים שמהנדס יאשר את קווי החיים.

חברה מומלצת לציוד קו חיים

למי שמחפש חברה מומלצת לתכנון והקמת קו חיים כדאי להכיר את חברת מערכות בטיחות, הגדולה והוותיקה ביותר בתחומה,   המתמחה בהתקנה של קווי חיים זמניים וקבועים באתרים ובמבנים שמבצעים בהם עבודות בגובה עם סיכון לנפילה. הפתרונות שמערכות בטיחות מספקת מתוכננים על ידי צוות מהנדסים מובחר בהתאם לדרישות החוק, עם חיבור בטוח ונוח לציוד מגן אישי ולמערכות אבטחה, עם תנועה נוחה ובטוחה בסביבת עבודה בגובה.

מדובר בחברה שנוסדה בשנת 1987 השמה דגש על הגברת המודעות לחשיבות הנושא של בטיחות בעבודה בגובה, עם פתרונות מקיפים הכוללים ציוד בטיחות ותשתיות. פתרונות החברה מוצעים בין היתר עבור ארגונים ומפעלים בהתאם לתקנות של עבודה בגובה, וכוללים תכנון והתקנה של קווי חיים זמניים וקבועים של מערך סולמות על גבי מסילות, התקנה של רשתות בטיחות, וכן מכירה של ציוד בטיחות אישי באיכות גבוהה במיוחד.

כמו כן, החברה אמונה על ביצוע של סקרי סיכונים, וליווי וייעוץ בתכנון נוהלי עבודה בגובה. במערכות בטיחות גם מספקים הכשרת עובדים לעבודה בגובה, בבית הספר של החברה המוכר על ידי משרד התמ"ת.

לפרטים נוספים אודות קווי חיים ופתרונות עיגון בגובה, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת מערכות בטיחות בטלפון 03-9383000 ובמייל info@height.co.il

לפתרונות ומוצרים באיכות גבוהה ובמחיר אטרקטיבי

חייגו: 03-9383000 או השאירו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם