ברוכים הבאים לאתר חברת מערכות בטיחות בע"מ

תמונת ראש

רתמה לעבודה בגובה:

יש כמה סוגים של רתמות בטיחות לעבודה בגובה, סוג הרתמה תלוי בסוג העבודה.

השוני ברתמות מתבטא בכמות התקנים השונים שיש לרתמה.

EN361: תקן של נקודת חיבור קדמית ואחורית ברתמה שלרוב מסומן בצורת A. הנקודות האלו מיועדות לעמוד בעומס גבוה כתוצאה מנפילה. לרוב יחברו לנקודות בולם חבל (עכבר), משכך דו זרועי (דאבל לאניארד) או במקרה של במות וסלי הרמה יחובר לשם גם חבל מיקום ותמיכה (חבל עבודה) וכו'. רתמה שיש לה רק את התקן הזה נחשבת לרתמה פשוטה יחסית. רתמה זו נקראת רתמת 2 נקודות. (יש גם רתמות עם נקודה בודדת, קדמית או אחורית). מחיר: 100-200 ש''ח.

EN358: תקן של נקודות חיבור שמיועדות למיקום ותמיכה של העובד, הנקודות ממוקמות משני צידי הרתמה. לנקודות מחברים חבל מיקום ותמיכה ייעודי שבעזרתו העובד יכול לעבוד עם שתי ידיו בו זמנית. לרוב משתמשים ברתמות האלו בעבודות ממושכות על סולם או על קונסטרוקציה. רתמה זו נקראת רתמת 4 נקודות. מחיר 200-500 ש''ח.

EN813: תקן של נקודת גלישה (סנפלינג), הנקודה ממוקמות מלפנים מעל קו המותניים. בעזרת הנקודה, העובד יכול לבצע עבודות גלישת מעטפת, כגון ניקוי חלונות. העובד חייב לעבור קורס גולש מעטפת בשביל לעבוד בעבודות גלישה. לרתמות עם התקן הנ''ל תמיד יצורף גם התקן EN361 וברוב המקרים גם התקן EN358. ברתמה מהסוג הזה משתמשים גם מטפסי תרנים וחילוץ והצלה. רתמה עם שלושת התקנים נחשבת רתמה יקרה יחסית לרתמת עבודה של עוד גובה כללי (בסביבות פי 2). רתמה זו נקראת רתמת 5 נקודות. מחיר 500-1500 ש''ח.

התוקף של הרתמות מתחלק לשני פרמטרים – שנות מדף ושנות עבודה. חלק מהיצרנים מגדירים שאם המוצר לא נפתח בין שנה ל 5 שנים (תלוי יצרן), שנות העבודה נספרות מהרגע שהרתמה התחילה לעבוד. חלק מהיצרנים מגדירים ששנות העבודה של הרתמה מתחילות להיספר מתאריך הייצור של הרתמה. שנות העבודה נעות בין 3 ל 10 שנים (תלוי יצרן).

על כל ציוד מגן אישי לרבות רתמות לעבודה בגובה חייב להימצא תווית עם כל המידע של הרתמה: היצרן, תאריך יצור, תקן, מספר סריאלי וכו', רתמה ללא תווית נחשבת רתמה פסולה לעבודה (גם אם היא חדשה).

0 Comments | Posted in מהעיתונות פרוייקטים By רויטל והבה

קורס סנפלינג | קורס סנפלינג מחירים - מערכות בטיחות

יום ראשון, 18 ביוני 2017 05:37:56 Asia/Jerusalem

קורס סנפלינג לעבודה בגובה

 

על פי הוראות משרד הכלכלה, מטפסי תרנים וגולשי בניין מחויבים במעבר הכשרה בתחום עבודתם המסופקת על ידי מוסד הכשרה בעל אישורו של מפקח העבודה הראשי. עם סיום ההכשרה יבוצע רישום של המשתתפים במרשם לאור עמידה בדרישות הקורס והנתונים המועברים על ידי מוסד ההכשרה למשרד הכלכלה, מינהל בטיחות ובריאות תעסוקתית.

 

קורס סנפלינג עם חברת מערכות בטיחות

 

חברת מערכות בטיחות בע"מ מקיימת קורס סנפלינג לעבודה, המכונה גם קורס גולש מעטפת, באישור משרד הכלכלה. הקורס מיועד לעובדים המעוניינים לבצע עבודות גלישה בתחום הבניין ומטרתו היא לספק כלים לעבודה בטוחה במעטפת המבנה. מדובר בהכשרה הנמשכת כשישה ימים כאשר מי שעומד בהצלחה במטלות יוצא ל- 12 ימי התמחות בשטח, תחת השגחתו של מנהל עבודות גלישה מקצועי בעל הסמכה ממשרד הכלכלה.

 

תנאי קבלה, בחינות ותעודות

 

על מנת להתקבל לקורס סנפלינג יש להיות לפחות בן 18 שנים ולהציג תחילה בדיקה רפואית בחתימתו של רופא תעסוקתי. הבדיקה חייבת להתבצע לכל היותר שנה לפני מועד ההכשרה המבוקש, ועליה לציין שהעובד כשיר לעבודות בגובה בגלישת מבנים. בסיום ששת ימי ההכשרה מבוצע מבחן עיוני המקיף את התכנים הנלמדים, ולאחר סיום ההתמחות (לא יותר מחצי שנה אחריה) תתקיים בחינה מעשית המהווה הסמכה סופית לביצוע עבודות גלישה. על כן, כדי לקבל את התעודה התקפה מטעם משרד הכלכלה יש לעמוד בשתי הבחינות ולהציג טופס התמחות חתום מטעם מנהל מקצועי מוסמך. יש לציין כי על פי משרד הכלכלה, כעבור שנתיים נדרש העובד לרענון בן יומיים לחידוש תוקפה של התעודה.

 

השתלמות בסיסית בעבודה לגובה

 

חברת מערכות בטיחות בע"מ מספקת עוד שורה ארוכה של קורסים ובהם השתלמויות בסיסיות במגוון תחומים הקשורים לעבודה בגובה, המאפשרות לעמוד בתקנת העבודה בגובה שנכנסה לתוקף ונוגעת לכל בעלי התפקידים. התוכניות כוללות את התחומים הבאים: מבוא, גגות, סולמות, במ"נים, קונסטרוקציה, חלל מוקף, סלי הקמה ופיגומים. 

 

למידע נוסף והרשמה

 

המעוניינים במידע נוסף על קורס סנפלינג - מחירים, תכני ההכשרה, תנאי קבלה וביצוע הרשמות – מוזמנים לפנות אל חברת מערכות בטיחות בע"מ בטלפון 03-9383000.

0 Comments | Posted in מהעיתונות פרוייקטים By רויטל והבה

ציוד מגן אישי לעבודה בגובה

חברת מערכות בטיחות מספקת מעטפת שלמה של פתרונות לחללים מוקפים ולעבודה בגובה, הכוללת גם ציוד מגון אישי לעבודה בגובה. אנו מוכרים ציוד מגן אישי הכולל בין היתר רתמות בטיחות, קסדות, חבלים, טבעות ועוד אמצעי אבטחה באיכות גבוהה ובמחירים אטרקטיביים. המוצרים מוצעים לצד פתרונות מקיפים המתחילים ברמת העובד ומגיעים עד לתשתיות במקום העבודה, וכל זאת מתוך מטרה להגביר את המודעות לבטיחות בגובה לאור ניסיון רב שנים בתחום.

מוצרי בטיחות איכותיים

באתר האינטרנט של חברתנו תוכלו להתרשם ממאות מוצרי איכות המהווים ציוד מגן אישי לעובדים בענף. לפניכם 3 דוגמאות מיני רבות אחרות:

  • קסדה קלה VISOR – מדובר בקסדה קלה בעלת הגנה לעיניים ולאוזניים, נוחה מאוד לביצוע עבודות בגובה, המגיעה עם משקף פנים ומגן ראש ועומדת בתקן EN397. זוהי קסדה העשויה מפלסטיק קשיח שבתוכו חורים לאוורור וכן תפסים המיועדים לחיבור של פנס ראש, בעלת אפשרות קלה ונוחה לכוונון הרצועות עם אבזמים. כאמור, מדובר בקסדה קלה השוקלת 385 גרם בלבד כדי למנוע הכבדה על העבודה ועל גופו של העובד, המגיעה גם עם ריפוד פנימי סופג זיעה.
  • בולם נפילה AD101- מדובר בבולם נפילה עם רצועה אשר משמש בתור סופג אנרגיה נגלל, וזאת ליצירת מרחק מינימאלי בין נקודות עיגון לעובד. הבולם שעומד בתקן מגיע באורך מקסימאלי של 2.5 מטרים, מסוגל לספוג אנרגיה של עד  קילוגרם, ובעל אנקולים ייעודיים לחיבור אל נקודות העיגון ולעובד. מנגנון הבלימה עצמו מוגן עם ספוג מגן וכיסוי, ומשקלו הכולל של הבולם הינו 1.1 קילוגרם בלבד.
  • רתמה מדגם CAT- מדובר ברתמה עם חגורת מותניים צפה שעימה ניתן לבצע בקלות עבודות מאחור. היא מגיעה עם רצועות חזה אלסטיות, רצועת גב מרופדת ורחבה וחמישה אבזמי כוונון המצויים בחזה העליון, בחגורת המיקום וברגליים. החגורה שעומדת בתקנים EN358 ו- EN361 מגיעה גם עם אבזמים אוטומאטיים לחגורת המיקום ולרגליים, רצועות להחזקת ותליית ציוד, ושתי לולאות המאפשרות חיבור למערכת בלימת נפילה בחלק העליון והקדמי.

למידע נוסף והזמנות

כאמור, באתר של מערכות בטיחות בע"מ ניתן להתרשם ממגוון רחב של ציוד מגן אישי לעבודה בגובה. למידע נוסף אודות המוצרים ולביצוע הזמנות ניתן לפנות אלינו בטלפון 03-9383000.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה

יום ראשון, 18 ביוני 2017 05:30:09 Asia/Jerusalem

הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה

חברת מערכות בטיחות, הפועלת מזה שלושה עשורים בתחום הפתרונות ובטיחות בגבוה, הינה שותפה לפרויקט מטעם משרד הכלכלה אשר יצא לדרך ב- 2014. מדובר בפרויקט הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה המקיף שורה ארוכה של נושאים מהותיים.

אודות הפרויקט

פרויקט הדרכות בגובה למנהלי עבודה בבניה החל כאמור ב- 2014 מתוך כוונה להנחיל למנהלי עבודה מכל רחבי הארץ ידע מקצועי בתחום העבודה בגובה. כידוע, על פי הודעתה של מפקחת העבודה הראשית, מינויו של אדם בתור מנהל עבודה באתר יאושר החל מ- 2018 רק לאור השתתפות בהכשרת עבודה בגובה. למען מטרה זו החל לקיים משרד הכלכלה את הפרויקט לו שותפה חברתנו, המאפשר למשתתפים להתמקצע בנושא ולרכוש כלי בקרה על פעולות ועובדים שמצויים תחת ניהולם. המטרה היא כמובן לשפר את ההיבט הבטיחותי באתרי בנייה בכל הקשור לעבודה בגובה, להקטין משמעותית את התאונות ולאפשר למנהל להוות דוגמא נאותה לעובדים בגובה.

פרטים על ההכשרה

קורס עבודה בגובה למנהלי עבודה נועד למי שמונו במהלך 5 השנים האחרונות למנהל עבודה, כאשר המטרה היא להגיע בסופו של דבר ל- 7000 הכשרות על חשבון מינהל הבטיחות בעלות כוללת של 6 מיליון שקלים. לשם כך נבחרו 4 מוסדות הכשרה שאושרו לביצוע קורסים לעבודה בגובה מטעם מפקחת העבודה הראשית, ובהם גם חברת מערכות בטיחות בע"מ. מדובר בהכשרות המבוצעות במתקנים שלנו בקבוצות קטנות ובליווי מדריכים מוסמכים, אשר נמשכות 3 עד 4 ימים של הכשרה מעשית ושיעורים פרונטאליים. יש לציין כי בשלב זה עלות ההכשרה היא 200 שקלים בלבד (עבור הרשמה) אך בעתיד ישאו המשתתפים במלוא העלות.

 

מה כוללת ההכשרה

 

כאמור, הכשרת מנהלי עבודה לעבודה בגובה מבוססת על שיעורים פרונטאליים והתנסות מעשית, וזאת בשרה ארוכה של תחומים הכוללים בין היתר חוקים ותקנות לעבודה בגובה, זיהוי והערכת סיכונים, ציוד מגן אישי, טעויות אופייניות, אחריות משפטית והדרכת עובדים. כמו כן, הקורס יעסוק בהדגמות ותרגולים של ציוד מגן אישי, ניהול סיכונים והוראות בטיחות, מערכות אבטחה, מערכות עבודה, מצבי חירום, מבוא לסולמות ניידים וקבועים, עבודה עם כלי עבודה, סולמות החייבים בשימוש מערכות אבטחה, עיגון וקידוח עוגנים. זאת בנוסף להתקנת וייצוב פיגומים, מבוא למשטחי עבודה וגגות, פתרונות בטיחות לטווח ארוך וניהול סיכונים.

 

למידע נוסף והרשמה

 

המעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה, או לבצע הרשמה לקורס, מוזמנים לפנות אל מערכות בטיחות בע"מ בטלפון 03-9383000. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולתאם השתתפות בהתאם למקומות פנויים וללוחות הזמנים המתאימים לכם.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

חדש בתמ"ת: יחידה לפיקוח על בטיחות בעבודה

יום שלישי, 31 באוגוסט 2010 09:17:58 Asia/Jerusalem

חדש בתמ"ת: יחידה לפיקוח על בטיחות בעבודה

התמ"ת הקים יחידה חדשה שתטפל אך ורק בעבירות בטיחות במקומות עבודה, תטיל קנסות על עברייני בטיחות ותעקוב אחרי חקירת תאונות. המפקח על הבטיחות בתמ"ת: מקרים רבים של פועלים בניין שנהרגים נובעים מרשלנות. מנהלי עבודה שולחים פועלים זרים בלי הכשרה לטפס לגובה והם נהרגים במקום"

לצפייה בכתבה המלאה לחץ כאן

0 Comments | Posted in מהעיתונות By Goren r

פועל נפל ממלגזה ונהרג - המנהלים ילכו לכלא

יום שלישי, 31 באוגוסט 2010 09:13:13 Asia/Jerusalem

פועל נפל ממלגזה ונהרג - המנהלים ילכו לכלא

 

בעל השליטה בחברה המפעילה את המרכול "מפעל החסד שערי עזרה" נידון לחמישה חודשי מאסר, ואילו המנהלים נידונו ל-10 חודשי מאסר. השופטת: "חובת המעביד לשמור על חיי אדם"

לצפייה בכתבה המלאה לחץ כאן

0 Comments | Posted in מהעיתונות By Goren r

התקנות בנושא קווי עיגון

יום שלישי, 10 באוגוסט 2010 15:52:07 Asia/Jerusalem

קווי עיגון, תחולה ודרישות התקנות לבטיחות בעבודה בגובה

מאת אלדד ניר

התקנות לבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) התשס"ז-2007, נכנסו לתוקף ב-1 בנובמבר 2008.

התקנות מגדירות אמצעים ודרכים לעבוד בבטיחות בגובה.

בסדרת מאמרים, שזהו הראשון מביניהם, נאיר נושאים נבחרים מהתקנות ונתייחס אליהם.

במאמר זה נדון ב"קווי עיגון".

 

לצפייה במאמר המלא לחץ כאן


0 Comments | Posted in מהעיתונות By Goren r

תאונת עבודה - נפילה מגובה

יום שני, 4 בינואר 2010 11:27:44 Asia/Jerusalem

המנוח עבד כפועל בניין אצל קבלן פרטי. במועד התאונה הועסק בבניית וילה . ברצפת הקומה השניה, בה עבד, היה פתח גדול שהיה אמור לשמש כפיר למעלית. על המנוח הוטל לסמן את מיקומו של הקיר מסביב לפיר . על הרצפה היתה פזורה פסולת רבה, ובין היתר דיקט גדול שהיה מונח על גבי הפיר אך לא מקובע. המנוח, אשר חשב שהדיקט הוא חלק מהפסולת, הזיז אותו הצידה כדי לנקות את הרצפה לצורך סימון הקירות, ונפל לתוך הפיר מגובה כארבעה מטר לקומה הראשונה. הוא נפצע בכל חלקי גופו, ונפטר כעבור מספר ימי אשפוז בביה"ח. משפחתו של המנוח תבעה את הקבלן בגין רשלנות על כך שלא הדריך כראוי את המנוח ועל כך שכיסה את הפיר ברשלנות מבלי לקבע את לוח הדיקט שכיסה את הפיר לרצפה כך שלא ניתן יהיה להזיזו.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By safety systems