ברוכים הבאים לאתר חברת מערכות בטיחות בע"מ

תמונת ראש

אישור עבודה בגובה | תעודה לעבודה בגובה

יום רביעי, 14 בנובמבר 2018 09:56:08 Asia/Jerusalem

הצורך באישור עבודה בגובה

 

חשוב לדעת כי שינויים בחקיקה הוסיפו עוד מקצועות ותחומי פעילות החייבים אישור עבודה בגובה. חברת מערכות בטיחות היא הראשונה להקים בישראל בית ספר להכשרת עובדים בגובה, והינה מוסמכת להפיק תעודה לעבודה בגובה למסיימים בהצלחה הדרכות וקורסים מותאמים למקצוע ולדרישות החוק. זאת, בנוסף לשירותי מכירת ציוד מגן לעבודה בגובה והתקנת קווי חיים לעובדים בגובה או בחללים מוקפים.

 

הסיבה לשינויים בחקיקה

 

תאונות העבודה הקטלניות ביותר הן אלו הקשורות לנפילות מגובה. הרצון למנוע ולהקטין תאונות שנגרמות עקב סוג זה של עבודות, מהווה את הסיבה לשינוי בחקיקה בנושאי עבודה בגובה ובהגדלת תחומי העיסוק המוגדרים ככאלו. החקיקה נועדה למנוע ולצמצם פגיעות גוף ופגיעה בחיי אדם על ידי הכרת הסכנות הטמונות בעבודה בגובה, ונקיטת אמצעים נאותים שימנעו תאונות.

 

תקנה לבטיחות עבודה בגובה

 

בשנת 2008 נכנסה לתוקף תקנה לבטיחות עבודה בגובה המחייבת לעבוד בגובה באופן בטיחותי ומפרטת כיצד יש לבצע עבודות אלו. בתור התחלה, התקנה מגדירה מהי עבודה בגובה ומתי עבודות מסוימות נחשבות למבוצעות בגובה, ומכך נדרשות לעמוד בדרישות החוק. מי שעובד בתנאים אלו, מחויב על פי חוק לעבור הדרכה בנושא על ידי גורם מוסמך ולקבל תעודה לעבודה בגובה. כמו כן הוא נדרש לעבור בדיקות כשירות רפואיות, לעבוד עם ציוד אבטחה מתאים ולעמוד בכל הדרישות המפורטות בחוק בהתאם לסוג ואופי העבודה המבוצעת בגובה.

 

עבודות המוגדרות כעבודה בגובה

 

עבודה בגובה מוגדרת ככל עבודה שבה  קיים חשש לנפילה מגובה של מעל לשני מטרים, לרבות עבודות המבוצעות במשטח עבודה שאין לו מעקה תקני או שאינו מגודר, הנדרשות בהטיית גופו של העובד בזווית של יותר מארבעים וחמש מעלות מעבר למעקה או גדר. כמו כן מדובר בעבודות המבוצעות על פיגום ממוכן או נייח, סל הרמה או במה ניידת. עבודה בגובה יכולה להתבצע בין היתר על גגות, על סולמות הרמה, גיזום עצים בגובה, עבודה על גשרי תאורה והגברה, עבודה על מבני קונסטרוקציה, ועוד.

 

לקבלת אישור עבודה בגובה

 

לקורסים והדרכות לקבלת אישור לעבודה בגובה, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת מערכות בטיחות בטלפון 03-9383000.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

השכרת כיתות מקום טוב | כיתות לימוד להשכרה

יום רביעי, 29 באוגוסט 2018 16:49:04 Asia/Jerusalem


השכרת כיתות לימוד ממקום טוב

נדרשים השכרת כיתות מקום טוב? לחברת מערכות בטיחות ג.י. יש מענה מצוין עבורכם, עם מתחם לימודים חדשני, מסודר ומאורגן, המספק מענה למגוון רחב של צרכים. במתחם השוכן בקיבוץ עינת (ליד ראש העין), ישנן כיתות לימוד להשכרה בתנאים הטובים ביותר שאפשר לבקש, בין אם עבור תוכנית לימודים קצרה וחד פעמית, קורס ממושך, ימי עיון, הרצאות ועוד.

השכרת כיתות בכל ימות השבוע

ישנן חמש כיתות לימוד להשכרה מונגשות במתחם שלנו. מדובר בכיתות בגדלים שונים - האחת מיועדת לקבוצות לימוד קטנות ואינטימיות של עד 15 תלמידים, השנייה מיועדת לקבוצות בינוניות של עד 25 איש והשלישית מיועדת לכיתה גדולה של עד 40 משתתפים.

את כיתות הלימוד תוכלו להשכיר בכל ימות השבוע מיום ראשון ועד יום שישי (כולל), מהשעה שבע בבוקר ועד השעה חמש אחר הצהרים. כמו כן, במידת הצורך, השכרת הכיתות אפשרית גם בשעות נוספות שאינן שעות העבודה שלנו 17:00 – 22:00. גישה זו מעניקה לכם גמישות מרבית בבניית מערכת לימוד ושעות נוחה לכם ולמשתתפים. יש לציין כי הכיתות שלנו שוכנות בקבוץ עינת שבאזור השרון ולכן מספקות מצד אחד מיקום נוח, מרכזי ופשוט להגעה, ומצד שני מיקום שקט, ירוק ונעים ללימודים עם שפע של חנייה בחינם.

השכרת כיתות מאובזרות

שירותי השכרת כיתות המוצעים על ידינו כוללים כיתות מאובזרות היטב בכל הציוד הנדרש להוראה והעברת תכני הלימוד. בין היתר, הכיתות מאובזרות כמובן במזגן, מחשבים, מקרן ולוח מחיק. על כן, הן חוסכות לכם את הטרחה שבארגון והבאת ציוד זה לכיתות הלימוד. בנוסף, הכיתות מתוחזקות באופן שוטף והן מסופקות כמתחם נקי ונעים ללימוד ושהייה. ואם לא די בכך, שירותינו כוללים גם שתייה חמה, מים קרים וכיבוד קל כמו עוגיות וופלות לאורך כל משך השהייה. מעבר לכך, יש לנו הסדרים עם מסעדות בסביבה המספקות ארוחות צהריים ברמה גבוהה ובמחירים אטרקטיביים. כמו כן, אם יעלה הצורך, אנו מספקים שרותי לוגיסטיקה נלווים שונים לייעול מערך ההדרכה של הלקוח. מעבר לכך, אנו עומדים לרשותכם בכל צורך ובקשה ונשמח לסייע בכל עניין.

להשכרת כיתות לימוד

להשכרת כיתות לימוד במקום טוב ולקבלת עוד מידע בנושא, צרו קשר עם חברת מערכות בטיחות ג.י. בטלפון - 03-9383000.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

הדרכת עבודה בגובה | הדרכות עבודה בגובה

יום רביעי, 29 באוגוסט 2018 16:44:07 Asia/Jerusalem


אודות הדרכת עבודה בגובה למנהלי עבודה בבניה

נפילות מגובה הן מהגורמים המשמעותיים ביותר לתאונות עבודה קטלניות בענף הבניה. חברת מערכות בטיחות ג.י בע"מ, הינה גוף רשמי ומאושר להעברת הדרכות עבודה בגובה למנהלי עבודה, המותאמות לדרישות מפקחת העבודה הראשית. מדובר בהדרכה לעבודה בגובה מומלצת ואיכותית, הממומנת ברובה על ידי הרשויות הרלוונטיות ובהמשך תמומן על ידי מנהלי העבודה עצמם.

חשיבות הדרכה בגובה למנהל עבודה

מנהל עבודה בענף הבנייה הינו הגורם העיקרי שיכול למנוע תאונות עבודה של נפילה מגובה. כפועל יוצא מכך, החל משנת 2019 אישור עבודה בגובה ידרוש ממנהל העבודה לעבור הכשרה מוכרת בתחום, המועברת על ידי חברתנו. הדרכות אלו למנהלי עבודה מיועדות להטמעת מידע מקצועי בנושא בטיחות עבודה בגובה, ומתן סל כלי בקרה אחר עבודות הבנייה והעובדים באתר.

פרויקט הכשרת מנהלי עבודה

פרויקט ההכשרות לעבודה בגובה הינו מיזם של מינהל הבטיחות בו חברתנו זכתה לממשו כגוף המאושר על ידי מפקחת העבודה הראשית. בפרויקט זה שהחל בשנת 2014, מינהל הבטיחות מתעתד לממן הכשרה של עשרות אלפי מנהלי עבודה. יכולים להשתתף בהכשרות אלו מנהלי עבודה אשר מונו לתפקידם במהלך חמש השנים האחרונות. ההכשרות מועברות על ידי מדריך מנוסה ומוסמך מטעמנו. ההדרכות נפרשות על פני שלושה עד ארבעה ימי לימוד מרוכזים והן משלבת מידע עיוני ומעשי.

תכני הכשרות עבודה בגובה

הכשרות העבודה בגובה למנהלי עבודה מקיפות קשת רחבה של נושאים, ביניהם:

- תקנות וחוקים עדכניים בתחום העבודה בגובה, הוראות בטיחות ואחריות משפטית של מנהלי העבודה.
- העברת הדרכות בנושאי עבודה בגובה לעובדים באתר הבניה.
- הכרת ציוד וציוד מגן אישי לעבודה בגובה לרבות עבודה נכונה עם סולמות קבועים וניידים.
- ניהול סיכונים - זיהוי סיכונים של עבודה בגובה והערכתם.
- סקירת טעויות נפוצות הקשורות לעבודה בגובה וקבלת כלים למניעתן.
- הדגמה ותרגול של עבודה נכונה בגובה.
- התמודדות נכונה עם מצבי חירום ותאונות עבודה בגובה.

הרשמה להדרכות עבודה בגובה

להרשמה להדרכות עבודה בגובה עבור מנהלי עבודה ולקבלת עוד מידע בנושא, צרו קשר עם חברת מערכות בטיחות ג.י. בטלפון 03-9383000.

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

קורס סנפלינג לנוער | קורס סנפלינג למתחילים

יום שני, 27 באוגוסט 2018 10:45:05 Asia/Jerusalem

קורס סנפלינג למתחילים– שלב אחר שלב


תחום הסנפלינג קשור גם לשעות הפנאי ולעולם התחביבים וגם יש בו שימוש נרחב בתעשייה ובעולם העסקים. יש הרבה מה לדעת או ללמוד במידה ומעוניינים להיכנס לתחום ולקחת בו חלק ולכן קורס סנפלינג למתחילים או קורס סנפלינג לנוער הוא בדיוק הצעד הראשון שצריך לקחת על מנת לקבל את הבסיס לשאר הנושאים הדרושים. לימודים בנושא סנפלינג/גלישת מעטפת משלבים בין ידע תיאורטי של מה לעשות ואיך לבין התנסות מעשית, שימוש בחבלים וציוד שחייב להיות ברשותו של גולש הסנפלינג/מעטפת. לאחר סיום הקורס בהצלחה יכול הבוגר לצאת לדרך ואט אט להחליט האם הוא מעוניין שהגלישה תישאר בגדר תחביב או שהוא מעוניין גם להפוך אותה למקצוע.


מעוניינים לקחת חלק בקורס כזה או אולי לשלוח את בנכם או בתכם לאחד כזה? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון לפנות אליו. לסקירה על הדרכות וקורסי החברה, לחצו כאן ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

קורס מדריכי סנפלינג | קורס הדרכת סנפלינג

יום שני, 27 באוגוסט 2018 10:37:49 Asia/Jerusalem

קורס הדרכת סנפלינג / גולש מעטפת – לקבל את כל הכלים שצריך


פעילות של סנפלינג לא מקושרת אך ורק לעולם הטיולים והחופשות אלא גם לכמה ענפים הקשורים לעולם העסקים והתעשייה. ניקוי חלונות של בניינים, סיוע בחילוץ והצלה של מטיילים בחיק הטבע או ביצוע פעולות במיכלי תעשייה ענקיים – כל אלה דורשים כישורים ומיומנויות שיש רק למי שמסיים בהצלחה הכשרה בנושא סנפלינג/גלישת מעטפת. לא כל אחד יכול להעביר השתלמות מקצועית כזאת בעצמו, אלא רק מי שהוסמך לכך לאחר שעבר קורס מדריכי סנפלינג / גולש מעטפת והוסמך לכך על ידי מדינת ישראל.


מה לומדים בקורס?


המחשבה האינטואיטיבית על סנפלינג כוללת את הירידה בצוקים או מחקר המערות, אך בעצם החניכים שעוברים קורס הדרכת סנפלינג / גלישת מעטפת צריכים לדעת הרבה יותר מכך. הם צריכים לדעת איך להתעסק בציוד הגלישה, ממה מורכב הציוד ואילו אביזרים חייבים להיות תמיד בהישג יד, הם ילמדו גם באופן תיאורטי וגם באופן מעשי איך לבצע את הסנפלינג/גלישת מעטפת הן עבור עצמם והן על מנת להעלות או להוריד אדם אחר, וכמובן שהלימודים יכללו נושאי בטיחות שונים או תכנים הקשורים בהתנהגות בשטח.

למי מתאים הקורס?


הקורס מתאים למי שיש לו ידע וניסיון בסנפלינג/עבודה בגובה, מי שכמובן לא מפחד מגובה ויכול לקחת אחריות על נושאים הקשורים בחיי אדם או בביצוע פעולות מעט מסוכנות באופן יחסי. קורס מדריכי סנפלינג מחיר יכול להיות מגוון ותלוי בכמה גורמים אך בדרך כלל ינוע סביב כמה אלפי שקלים, שכן רמת ההכשרה חייבת להיות גבוהה במיוחד על מנת לוודא שהבוגרים יכולים להשתלב בתחומי העבודה בגובה בחברות מקצועיות שקיימות.
מי שיש לו ניסיון בסנפלינג, גם אם רק בתחום אחד שלו כמו טיולי שטח – יכול להרחיב את האופקים ולהציע את עצמו גם בתחומים אחרים כמו חילוץ והצלה או גלישה בעולם התעשייה. כך הוא יוכל ללמוד נושאים ותכנים שלא מוכרים לו.


רוצים להשתתף בקורס כזה ולרכוש את כל הכלים הנדרשים על מנת להתמודד עם האתגר בעת הצורך? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון לפנות אליו. לסקירה על הדרכות וקורסי החברה, לחצו כאן ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

מכירת חבלים | חבל טיפוס למכירה

יום שני, 27 באוגוסט 2018 10:24:32 Asia/Jerusalem

חבל טיפוס - בהתאמה מלאה


יש אנשים שכאשר אומרים להם את המילה חבל הם לא בהכרח חושבים על משחק או שעשוע אלא על מקרה שבו צריך להציל חיי אדם או לצאת למבצע של חילוץ והצלת אנשים. כיום ידוע על אינספור סוגים שונים של חבלים המיועדים לשימושים שונים וחלקם אפילו חזקים מאד ומיוצרים כך שיוכלו לשאת את כובד משקלו של אדם בוגר והרבה יותר. חבלים אלה נמצאים בשימוש אצל עובדי גובה, צוותי חילוץ והצלה בעיקר במקומות שיש קושי גיאוגראפי להגיע אליהם על מנת לטפל בפצוע או לחלץ אותו למקום בטוח.


כאשר מחפשים חבל טיפוס למכירה או חבל לעבודה בגובה חשוב לשים לב לעובי שלו, לחוזק שלו ולאופן שבו שזורים בו הסיבים. יש כמה חומרי גלם שניתן לבחור מהם ולא כדאי להתפשר על איכות וחוזק, בעיקר כשמדובר בחבלים שאמורים לשמש לעבודה בגובה, בשעת חירום ובסיוע לנפגעים. גם חבלים קיימים חשוב לבדוק על מנת לוודא שהם תקינים, לא אכולים ולא מתחילים להיפרם בקצוות.


חידוש מלאי החבלים הקיים


חשוב מאד לקנות חבלים במקום המבצע מכירת חבלים מסודרת על ידי ספקים מורשים ומוסמכים לתחום של עבודה בגובה, טיפוס או גלישת צוקים. רק כך אפשר להיות בטוחים שהחבל יהיה תקני ומתאים לשימושים העתידיים שלו. חשוב לקבל מאנשי המקצוע את ההנחיות בנוגע לתחזוקה שוטפת, זאת על מנת שאפשר יהיה לעשות שימוש יעיל ובטוח בחבל במשך זמן רב ככל האפשר. בין אם במהלך הטיפוס, בין אם במסגרת העבודה בגובה ובעיקר – כחלק מהחילוץ וההצלה.


זקוקים לחבלים איכותיים, שיוכלו לשרת אתכם כהלכה בבוא העת? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון להיעזר בשירותיו. לסקירה על המוצרים השונים לחצו כאן, ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

טריפוד

יום שני, 27 באוגוסט 2018 10:13:04 Asia/Jerusalem

טריפוד – ליהנות מנוחות ובטיחות רבה יותר


לחצובה המורכבת משלוש רגליים, טריפוד, יש תפקידים רבים בכל מיני תחומים בחיים אך היא שימושית במיוחד כאשר צריכים להשתלשל ולעבוד בחללים מוקפים. בזכות שלוש הרגליים החצובה יציבה מאד ואפשר להיעגן אליה ולרדת בעזרתה לחלל מוקף לשם עבודה באופן בטיחותי. כמו כן, משמשת החצובה לחילוץ מחללים מוקפים. כיום ידוע על לא מעט סוגים של חצובות שנבדלות זו מזו בחומרי הגלם שמהן הן עשויות, יש כאלה המיועדות לשימושים ספציפיים, טריפודים שניתן לכוון את אורך וגובה הרגליים שלן וכאלה המתאימות במיוחד לשימוש בתנאי שטח מחוץ לבית או למקום סגור. היתרון הגדול ביותר שיש בחצובות הגדולות הוא הרגליים הטלסקופיות המאפשרות קיפול ונשיאה נוחים מאד ללא סרבול או תחושה של נשיאת משא כבד מאד.


מתי משתמשים בטריפוד?


כאמור – יש כמה וכמה שימושים לחצובות מסוגים שונים. הייעוד של כל החצובות הוא להחליף את הידיים כאשר צריך להשתלשל לחלל מוקף ולעבוד שם. הטריפודים השונים מתאימים לשלל שימושים וכאשר בוחרים את הסוג הנכון והמתאים – אין ספק שתתקבל התוצאה הטובה ביותר שאפשר יהיה להסתמך עליה לאחר מכן בהמשך העבודה.


מעוניינים לרכוש טריפוד מאיכות גבוהה ותוהים לאיזו כתובת לפנות? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון להיעזר בשירותיו. לסקירה על מוצרי הבטיחות השונים של החברה לחצו כאן ולפרטים נוספים הם על הדגמים והן על העלויות השונות, צרו קשר בטלפון 03-9383000

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

שמינית

יום רביעי, 25 ביולי 2018 14:42:27 Asia/Jerusalem

שמינית – ציוד הכרחי שאסור לוותר עליו

כל מי שעוסק בתחום של גלישת צוקים מכיר היטב את השמיניות – אביזרים העשויים מאלומיניום בצורה של הספרה שמונה ומשמשים לגלישה חלקה ואפילו מהירה לאורכם של החבלים. כיום ישנם כמה וכמה סוגים של שמינית הנבדלים זה מזה בכוח או המשקל שהם מסוגלים לשאת, באפשרות החיכוך שניתנת לביצוע דרכם או בעובי החבלים שניתן להשחיל בעיגולים שבהם. כך יכול כל איש מקצוע הבקיא באביזרים הדרושים לגלישה, לבחור את השמינית שתעשה את העבודה הדרושה ותתאים לתנאי השטח או לאנשים שאמורים לגלוש. כדאי לזכור שיש חשיבות גבוהה לבחירה של השמינית המתאימה לכל משימה ולכן למי שעוסק בתחום, יהיו בדרך כלל כמה שמיניות שמתוכן הוא יוכל לשלוף את זו שהוא הכי צריך.

פתרון חשוב שאסור לוותר עליו

מי שלא מכיר את עולם הגלישה עלול לטעות ולחשוב שהשמינית אינה מהותית או קריטית לשם גלישה נוחה, מהירה, יעילה ובטוחה. חשוב מאד לוודא מדי פעם שהשמינית תקינה, אין בה שריטות או שפשופים או שאינה בלויה. מכיוון שיש לה תפקיד חשוב ומשקל רב נשען עליה – יש חשיבות עצומה להיותה תקינה ומוכנה לפעולה ולכן תמיד כדאי שתהיינה בתיק הציוד כמה שמיניות למקרה וצריך להחליף בוא במקום את זו שהייתה כוונה להשתמש בה. במידה ומתלבטים או לא יודעים באיזו שמינית לבחור, אפשר וכדאי להתייעץ עם איש מקצוע אחר מהתחום שיוכל לתת עצות והמלצות לגלישה נכונה ובטוחה.

מעוניינים לרכוש שמיניות וציוד גלישה נוסף? איכות ובטיחות ברמה גבוהה חשובים לכם ואינכם מוכנים להתפשר על כך? חברת מערכות בטיחות היא המקום המתאים לפנות אליו. לסקירה על מוצרי הבטיחות השונים של החברה לחצו כאן ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

קסדת מגן | קסדות מגן

יום רביעי, 25 ביולי 2018 14:40:15 Asia/Jerusalem

קסדת מגן – פתרון הגנה הכרחי

קסדה היא חלק בלתי נפרד מציוד הגנה על גופו וראשו של מי שנמצא באזור, בשטח או בחלל שעלולים להיות בעייתיים מבחינת התנאים שלהם. קסדות מגן עשויות מפלסטיק חזק וקשיח ובנויות כך, שלא הן עצמן מונחות על הראש אלא טבעת מפלסטיק או רצועות בד, מה שמשאיר חלל של כמה סנטימטרים בין הראש והשיער לבין הקסדה עצמה. רווח זה מאפשר לקסדה להגן על ראשו של מי שחובש אותה, שכן אם חלילה הוא יקבל מכה – הראש שלו לא ייפגע, שכן הדף המכה יעבור לרווח הזה וייעלם. כך הדבר במידה וייפול משהו על הקסדה.

כיום יש שימוש בקסדות מסוג זה במפעלים, במתקנים תעשייתיים או בבתי חרושת וגם בטיולי שטח שבהם יש סכנה להידרדרות אבנים או סלעים. קסדות משמשות גם את העובדים בגובה ושומרת על בטיחותם בזמן העבודה.

על חשיבותה של הקסדה

כל אדם אשר לוקח חלק בפעילות כלשהי במתקן תעשייתי או בטיול שטח, חייב שתהיה לו קסדת מגן, ובלעדיה אסור לו לבצע את הפעילות, שכן מדובר בסכנה של ממש. הקסדות מוכיחות את עצמן לא אחת ולכן במקומות רבים חבישת קסדה היא תנאי בל יעבור לביצוע פעילות או הגעה למקומות שיש בהם סיכון לנפילת חפצים, אבנים או להטחת הראש. הקסדה מגנה מפני פגיעות ראש קשות כקלות ולכן הן מופיעות בחלק גדול מהנחיות הבטיחות של מקומות עבודה, ארגונים, מפעלים וכמובן טיולי שטח וגלישות צוקים. מדי פעם יש לוודא שהקסדה תקינה ומוכנה לשימוש.

זקוקים לפתרון איכותי ואמין שיגן עליכם ועל העובדים שלכם או חברי הקבוצה שלכם בעת הפעילות המאתגרת או בזמן העבודה המסוכנת? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון לפנות אליו. לסקירה על מוצרי הבטיחות השונים של החברה לחצו כאן ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון03-9383000

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

ציוד טיפוס וגלישה

יום רביעי, 25 ביולי 2018 14:37:27 Asia/Jerusalem

ציוד טיפוס וגלישה – איכות ללא פשרות

מי שעוסק בתחום של סיוע, חילוץ והצלה בשטח חייב להיות בעל יכולות גופניות ופיזיות כאלה שתאפשרנה לו לחלץ אנשים או בעלי חיים שנפגעו או נפצעו במהלך טיול או סיור במקומות גאוגרפיים בעייתיים. במקומות רבים בכל רחבי הארץ פזורות יחידות לחילוץ וסיוע העומדות לרשותם של מטיילים ומבקרים במסלולי הטבע השונים שמציעה הארץ. מטיילים אלה מבצעים את שיעורי הבית הנדרשים לפני שהם יוצאים לטיול או למסלול שלהם, אך למרות זאת הטבע לעיתים עלול להפתיע ותנאי השטח או מזג האוויר יהיו לרעת המטיילים ויפגעו בהם.

פתרונות שונים

יחידות הסיוע והחילוץ כוללות ציוד טיפוס וגלישה לכל מצב שלא יהיה – למקרים שבהם צריך לסייע בהוצאת מטייל או בעל חיים מנקיק צר בנחל או לגלוש למטה, וזאת על מנת להבין מה מידת הסכנה הטמונה באתר זה או אחר, בטרם יבוצע בו מבצע חילוץ. חשוב לדעת, שמי שמפעיל את הציוד הזה צריך להיות בעל מקצוע ולא מי שעושה זאת באופן חובבני. במקרים רבים, הצלת חיי אדם היא מה שעומד על הפרק ויש חשיבות עצומה לשימוש נכון בציוד – שימוש שיחסוך זמן יקר.

מי שאמון על הציוד, צריך לוודא שהציוד תקין ומוכן לפעילות, שכן בקרות מקרה חירום, אין זמן להתמהמה וצריך לפעול במהירות. במידה ופג תוקפם של האביזרים או שמתעורר חשד לפגמים או תקלות – חשוב לטפל בהם ללא דיחוי.

זקוקים לציוד טיפוס שיספק לכם מענה,במצבי חירום או לצורך עבודה בגובה? מחפשים כתובת מקצועית ומנוסה בתחום שתעזור לכם במציאת הפתרון המתאים? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון להיעזר בשירותיו. לסקירה על הציוד המוצע על ידי החברה לחצו כאן, ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

ציוד חילוץ והצלה

יום רביעי, 25 ביולי 2018 14:34:56 Asia/Jerusalem

ציוד חילוץ והצלה – לשמור על הבטיחות בזמן העבודה

כל ארגון, חברה מקום עבודה או מוסד חייב להחזיק ציוד חילוץ והצלה כפי שדורש החוק על מנת לשמור על חייהם של כל אלה ששוהים במקום במידה וחלילה קורה משהו. ישנם כיום בשוק שלל אביזרים וחפצים שנכללים בקטגוריה של ציוד מסוג זה ולכן יש חשיבות גבוהה מאד להתאמה אישית של הציוד והאביזרים לצרכים ולייעוד של כל בניין, מוסד או בית עסק. ציוד זה יכול לכלול ציוד לעבודה בגובה, מטף כיבוי אש, ערכת עזרה ראשונה, מערכת זרנוקים משוכללת בכל המבנה וכל חפץ אחר שיכול לסייע במקרה חירום שעלול לצוץ, בין היתר, גם בזמן העבודה.

חשוב מאד לדעת - התקנות מטעם מכבי האש קובעות בדיוק אילו אביזרים או איזה ציוד חייב להימצא עבור כל כמות של אנשים. יתרה מכך – במוסדות או עסקים שיש בהם אנשים רבים מדי יום או מדי שעה – יהיה תפקיד מוגדר של ממונה בטיחות והוא יהיה זה שידאג מסביב לשעון שציוד החילוץ וההצלה תקין, מוכן לשימוש ושכל העובדים, ללא יוצא מהכלל, יודעים מה לעשות ואיך להתנהג בשעת חירום.

איך מתאימים ציוד חירום?

כאשר מדברים על ציוד חירום מתכוונים לציוד שנועד לצורך כיבוי שריפה, שבירת חלונות, חילוץ מתוך המבנה אל שטח פתוח או פינוי נפגעים וטיפול בהם. יחד עם זאת ייתכנו גם נושאים ייחודיים יותר כמו טיפול בחומרים מסוכנים או התנהגות בעת שהמעלית בבניין נתקעת. כאשר כל מי שבמבנה יודע מה לעשות ואיך להתנהג – אין ספק שהשגרה הבטוחה תישמר.

זקוקים לציוד איכותי, אמין ומקצועי שיוכל לסייע להם בעת העבודה, ובמיוחד כשזו עבודה בגובה? מחפשים כתובת מנוסה המכירה היטב את האפשרויות השונות, כזו שבה תוכלו למצוא את כל מה שאתם מחפשים? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון להיעזר בשירותיו. לסקירה על ציוד הבטיחות לחצו כאן, ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

מוצרי בטיחות | מוצרי בטיחות לעבודה

יום רביעי, 25 ביולי 2018 14:32:07 Asia/Jerusalem

מוצרי בטיחות לעבודה – כי הבטיחות מעל לכל

סוגים רבים של עבודות או משימות בחיי היומיום, יהיו כאלה שידרשו נקיטת אמצעי זהירות או מוצרי בטיחות,על מנת לשמור על בטיחותם של העוסקים במלאכה. ייתכן ומדובר בחוק, תקנה, הנחיה בטיחותית, לקיחת אחריות של המנהל במקום או העדפה לבחור בצד הבטוח של ביצוע העבודה. תהיינה הנסיבות אשר תהיינה – חשוב מאד לדעת באילו אביזרים להצטייד על מנת להשיג את סביבת העבודה הבטוחה, הנכונה והמתאימה ביותר למשימות ולנסיבות. רק כך אפשר יהיה לשמור על בטיחותם של העובדים ולוודא שהסיכוי לפגיעה במי מהם – קטן ככל האפשר.

איך יודעים אילו מוצרים צריכים להימצא?

כיום ישנם סוגים רבים של מוצרי בטיחות לעבודה שמתאימים לבעלי תפקידים שונים, לעבודות שונות, לתנאי שטח כאלה ואחרים ואפילו לתנאים מגוונים של מזג אוויר. יש הבדל בין אביזרים המיועדים לכיבוי אש וצריכים להימצא בארגון או חברה שיש בהם מאות עובדים, לבין קסדות או חבלים במקום שבו מתקיימת פעילות של גלישת בניינים לצורך ניקוי חלונות או תליית שלטים. אביזרים המשמשים לביטחון או בטיחות חייבים להיות מותאמים באופן אישי למי שאמור להשתמש בהם או לאופי המקום עצמו. עצם הימצאות חפצים מסוימים במקום אחד לא אומרת שהם חייבים להימצא גם במקומות אחרים.

חשוב מאד שמי שבוחר את מוצרי הבטיחות יהיה אדם שבהכשרתו או השכלתו עוסקת בתחום של בטיחות בעבודה. ממונה בטיחות זה יידע גם להתקין את המוצרים, גם להשתמש בהם וגם להעביר הדרכות עבור מי שייתכן ויצטרך לעשות שימוש במוצרים בעצמו. יש חשיבות להקפדה ושמירה על תקינות הציוד וכמובן שימוש נכון שבאמת יגן על האנשים ולא יתגלה ברגע האמת ככזה שלא ניתן להשתמש בו. לא מומלץ להקל ראש בנושאים של בטיחות וביטחון ומכאן החשיבות של בחירת המוצרים.

מעוניינים לרכוש מוצרי בטיחות שונים ומחפשים כתובת מקצועית, מנוסה ואמינה שמציעה זאת? איכות ומחירים הוגנים חשובים לכם גם הם? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון לפנות אליו. לסקירה על מוצרי הבטיחות השונים המוצעים על ידי החברה לחצו כאן ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

טבעת טיפוס

יום רביעי, 25 ביולי 2018 14:28:56 Asia/Jerusalem

טבעת טיפוס – לעבודה בטוחה יותר

טבעות סנפלינג היא קבוצת אביזרים מעולם הטיפוס וגלישת הצוקים ומדובר באביזרים שמטרתם לחבר בין חבלים שונים המסייעים בגלישה. הטבעת בעצם מחברת את הרתמה לחבל המשוחרר או לאביזרי הבלימה והגלישה. טבעת טיפוס יכולה להיות בכמה גדלים, קטרים או צורות והיא מאופיינת בכך שהיא עשויה מתערובת של מתכות שונות שנותנות לה כל אחת את התכונות שלה. בנוסף יש בטבעת מנגנון הברגה או נעילה שצריך להפעיל כוח על מנת לפתוח אותו וכך לשחרר את האלמנט המחובר באמצעותה.

לבחור במתאימה

מי שעוסק בסנפלינג, בין אם למטרות אישיות כמו טיולים וגלישה למערות, עיסוק מקצועי או תעשייתי – מכיר סוגים שונים של טבעות ויידע בכל מצב איזו טבעת תהיה המתאימה. בין יתר השיקולים והתכונות צריך לדעת מה המשקל שצריכים החבלים והטבעת לשאת, גודל אזור ההברגה הנפתח ומה צריך להיות הסוג שלו וכמובן מי אמור לתפעל את המנגנון כולו. ישנם מקרים שבהם אפילו הצבע של הטבעת קריטי לידיעה מראש.

חשוב מאד לבחור את טבעות הטיפוס הנכונות והמקצועיות, שכן יש להן תפקיד חשוב מאד בהצלחת מבצע זה או אחר או בשמירה על בטיחותו של האדם שאותו הן נושאות. הטבעת מהווה חלק בלתי נפרד מציוד הבטיחות של כל עובד גובה, מדריך או גולש סנפלינג וכך צריך להתייחס אליה. חשוב לבדוק את תקינותה של הטבעת על מנת לדעת האם יש צורך בהחלפתה.

מעוניינים לרכוש טבעות מסוג זה? איכות, אמינות, ניסיון וגם מקצועיות מטעמה של החברה המציעה זאת חשובים לכם ואינכם מעוניינים להתפשר על כך? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון לפנות אליו. לסקירה על הציוד המוצע על ידי החברה לחצו כאן, ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

חבלי טיפוס | חבל טיפוס עבה

יום רביעי, 25 ביולי 2018 14:24:01 Asia/Jerusalem

חבלי טיפוס

חבלים המיועדים לטיפוס ולגלישה נמצאים בשימוש נרחב בשלל עולמות תוכן, הן של תחום הפנאי והן של תחום התעשייה והעסקים. מעצם השם שלהם ניתן להבין שהם לרוב אמורים לשאת את משקלם של בני אדם בוגרים, ומכאן ההבנה והחשיבות לחוזק שלהם ולאיכות המעולה שדרושה להם. כיום ישנם לא מעט סוגים של חבלי טיפוס וזאת על מנת שכל מי שעוסק בתחום יוכל לבחור את החבל המתאים לצרכיו במדויק או למשימה שעומדת לפניו לביצוע. יחד עם זאת – חבל טיפוס עבה, למשל, מהווה רק חלק מציוד הגלישה של אותו איש מקצוע וצריך לדעת מה יהיה השילוב הנכון בין חבלי הטיפוס עצמם לבין שאר האביזרים שייקחו חלק במשימה המאתגרת והחשובה.

תכונות של חבלים המיועדים לטיפוס וגלישה

כמו בכל נושא אחר שבו צריך לבחור אביזרים לשימוש – כך גם בנושא של בחירת חבלים. יש חבלים עבים יותר או פחות, ישנם סוגים שונים של אריגה או צבעים, סיבים או חומרי גלם שונים שמהם עשויים החבלים וכמובן שאת האורך עצמו אפשר להתאים לפי הצרכים של המשימה שעומדים לפני ביצועה. נושא חשוב לא פחות בבחירה של חבל טיפוס הוא מחיר טוב ואטרקטיבי, שכן ייתכן והחבל יוכל להישאר בשימוש במשך תקופה ארוכה וכך המחיר בעצם מהווה את אחד השיקולים החשובים בעת לקיחת ההחלטה.

החבל שייבחר צריך להתאים לתנאי השטח (גלישת בניינים או צוקים בשטח פתוח), למשקלו או משקלם של האנשים שאמורים לגלוש, למזג האוויר או לכל נתון אחר שיכול להשפיע על מצב החבל עם התקדמות המשימה – חיכוך עם קיר או עם מערת סלעים, חיזוק בסיס החבל סביב גלגל מתכת או בקשירה לגזע עץ ועוד. בהתבססות על שיקולים אלה אפשר לבחור את החבל הנכון והמתאים למשימה.

מעוניינים לרכוש חבלים לצורך טיפוס וגלישה או לצרכי עבודה בגובה? מחפשים כתובת אמינה, מקצועית ומנוסה שמציעה לכם את כל זה? חברת מערכות בטיחות היא המקום הנכון לפנות אליו. לסקירה על מוצרי הבטיחות השונים של החברה, לרבות החבלים, לחצו כאן ולפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9383000

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

רתמה לעבודה בגובה:

יש כמה סוגים של רתמות בטיחות לעבודה בגובה, סוג הרתמה תלוי בסוג העבודה.

השוני ברתמות מתבטא בכמות התקנים השונים שיש לרתמה.

EN361: תקן של נקודת חיבור קדמית ואחורית ברתמה שלרוב מסומן בצורת A. הנקודות האלו מיועדות לעמוד בעומס גבוה כתוצאה מנפילה. לרוב יחברו לנקודות בולם חבל (עכבר), משכך דו זרועי (דאבל לאניארד) או במקרה של במות וסלי הרמה יחובר לשם גם חבל מיקום ותמיכה (חבל עבודה) וכו'. רתמה שיש לה רק את התקן הזה נחשבת לרתמה פשוטה יחסית. רתמה זו נקראת רתמת 2 נקודות. (יש גם רתמות עם נקודה בודדת, קדמית או אחורית). מחיר: 100-200 ש''ח.

EN358: תקן של נקודות חיבור שמיועדות למיקום ותמיכה של העובד, הנקודות ממוקמות משני צידי הרתמה. לנקודות מחברים חבל מיקום ותמיכה ייעודי שבעזרתו העובד יכול לעבוד עם שתי ידיו בו זמנית. לרוב משתמשים ברתמות האלו בעבודות ממושכות על סולם או על קונסטרוקציה. רתמה זו נקראת רתמת 4 נקודות. מחיר 200-500 ש''ח.

EN813: תקן של נקודת גלישה (סנפלינג), הנקודה ממוקמות מלפנים מעל קו המותניים. בעזרת הנקודה, העובד יכול לבצע עבודות גלישת מעטפת, כגון ניקוי חלונות. העובד חייב לעבור קורס גולש מעטפת בשביל לעבוד בעבודות גלישה. לרתמות עם התקן הנ''ל תמיד יצורף גם התקן EN361 וברוב המקרים גם התקן EN358. ברתמה מהסוג הזה משתמשים גם מטפסי תרנים וחילוץ והצלה. רתמה עם שלושת התקנים נחשבת רתמה יקרה יחסית לרתמת עבודה של עוד גובה כללי (בסביבות פי 2). רתמה זו נקראת רתמת 5 נקודות. מחיר 500-1500 ש''ח.

התוקף של הרתמות מתחלק לשני פרמטרים – שנות מדף ושנות עבודה. חלק מהיצרנים מגדירים שאם המוצר לא נפתח בין שנה ל 5 שנים (תלוי יצרן), שנות העבודה נספרות מהרגע שהרתמה התחילה לעבוד. חלק מהיצרנים מגדירים ששנות העבודה של הרתמה מתחילות להיספר מתאריך הייצור של הרתמה. שנות העבודה נעות בין 3 ל 10 שנים (תלוי יצרן).

על כל ציוד מגן אישי לרבות רתמות לעבודה בגובה חייב להימצא תווית עם כל המידע של הרתמה: היצרן, תאריך יצור, תקן, מספר סריאלי וכו', רתמה ללא תווית נחשבת רתמה פסולה לעבודה (גם אם היא חדשה).

0 Comments | Posted in מהעיתונות פרוייקטים By רויטל והבה

קורס סנפלינג | קורס גלישת סנפלינג - מערכות בטיחות

יום ראשון, 18 ביוני 2017 05:37:56 Asia/Jerusalem

קורס סנפלינג לעבודה בגובה

 

על פי הוראות משרד הכלכלה, מטפסי תרנים וגולשי בניין מחויבים במעבר הכשרה בתחום עבודתם המסופקת על ידי מוסד הכשרה בעל אישורו של מפקח העבודה הראשי. עם סיום ההכשרה יבוצע רישום של המשתתפים במרשם לאור עמידה בדרישות הקורס והנתונים המועברים על ידי מוסד ההכשרה למשרד הכלכלה, מינהל בטיחות ובריאות תעסוקתית.

 

קורס גלישה סנפלינג עם חברת מערכות בטיחות

 

חברת מערכות בטיחות בע"מ מקיימת קורס גלישת סנפלינג, המכונה גם קורס גולש מעטפת, באישור משרד הכלכלה. הקורס מיועד לעובדים המעוניינים לבצע עבודות גלישה בתחום הבניין ומטרתו היא לספק כלים לעבודה בטוחה במעטפת המבנה. מדובר בהכשרה הנמשכת כשישה ימים כאשר מי שעומד בהצלחה במטלות יוצא ל- 12 ימי התמחות בשטח, תחת השגחתו של מנהל עבודות גלישה מקצועי בעל הסמכה ממשרד הכלכלה.

 

תנאי קבלה, בחינות ותעודות - קורס סנפלינג בסיסי

 

על מנת להתקבל לקורס סנפלינג מחיר יש להיות לפחות בן 18 שנים ולהציג תחילה בדיקה רפואית בחתימתו של רופא תעסוקתי. הבדיקה חייבת להתבצע לכל היותר שנה לפני מועד ההכשרה המבוקש, ועליה לציין שהעובד כשיר לעבודות בגובה בגלישת מבנים. בסיום ששת ימי ההכשרה מבוצע מבחן עיוני המקיף את התכנים הנלמדים, ולאחר סיום ההתמחות (לא יותר מחצי שנה אחריה) תתקיים בחינה מעשית המהווה הסמכה סופית לביצוע עבודות גלישה. על כן, כדי לקבל את התעודה התקפה מטעם משרד הכלכלה יש לעמוד בשתי הבחינות ולהציג טופס התמחות חתום מטעם מנהל מקצועי מוסמך. יש לציין כי על פי משרד הכלכלה, כעבור שנתיים נדרש העובד לרענון בן יומיים לחידוש תוקפה של התעודה.

 

השתלמות בסיסית בעבודה לגובה

 

חברת מערכות בטיחות בע"מ מספקת עוד שורה ארוכה של קורסים ובהם השתלמויות בסיסיות במגוון תחומים הקשורים לעבודה בגובה, המאפשרות לעמוד בתקנת העבודה בגובה שנכנסה לתוקף ונוגעת לכל בעלי התפקידים. התוכניות כוללות את התחומים הבאים: מבוא, גגות, סולמות, במ"נים, קונסטרוקציה, חלל מוקף, סלי הקמה ופיגומים. 

 

למידע נוסף והרשמה 

 

המעוניינים במידע נוסף על קורס סנפלינג מחירים, תכני ההכשרה, תנאי קבלה וביצוע הרשמות – מוזמנים לפנות אל חברת מערכות בטיחות בע"מ בטלפון 03-9383000.

 

0 Comments | Posted in מהעיתונות פרוייקטים By רויטל והבה

ציוד מגן אישי לעבודה בגובה

חברת מערכות בטיחות מספקת מעטפת שלמה של פתרונות לחללים מוקפים ולעבודה בגובה, הכוללת גם ציוד מגון אישי לעבודה בגובה. אנו מוכרים ציוד מגן אישי הכולל בין היתר רתמות בטיחות, קסדות, חבלים, טבעות ועוד אמצעי אבטחה באיכות גבוהה ובמחירים אטרקטיביים. המוצרים מוצעים לצד פתרונות מקיפים המתחילים ברמת העובד ומגיעים עד לתשתיות במקום העבודה, וכל זאת מתוך מטרה להגביר את המודעות לבטיחות בגובה לאור ניסיון רב שנים בתחום.

מוצרי בטיחות איכותיים

באתר האינטרנט של חברתנו תוכלו להתרשם ממאות מוצרי איכות המהווים ציוד מגן אישי לעובדים בענף. לפניכם 3 דוגמאות מיני רבות אחרות:

  • קסדה קלה VISOR – מדובר בקסדה קלה בעלת הגנה לעיניים ולאוזניים, נוחה מאוד לביצוע עבודות בגובה, המגיעה עם משקף פנים ומגן ראש ועומדת בתקן EN397. זוהי קסדה העשויה מפלסטיק קשיח שבתוכו חורים לאוורור וכן תפסים המיועדים לחיבור של פנס ראש, בעלת אפשרות קלה ונוחה לכוונון הרצועות עם אבזמים. כאמור, מדובר בקסדה קלה השוקלת 385 גרם בלבד כדי למנוע הכבדה על העבודה ועל גופו של העובד, המגיעה גם עם ריפוד פנימי סופג זיעה.
  • בולם נפילה AD101- מדובר בבולם נפילה עם רצועה אשר משמש בתור סופג אנרגיה נגלל, וזאת ליצירת מרחק מינימאלי בין נקודות עיגון לעובד. הבולם שעומד בתקן מגיע באורך מקסימאלי של 2.5 מטרים, מסוגל לספוג אנרגיה של עד  קילוגרם, ובעל אנקולים ייעודיים לחיבור אל נקודות העיגון ולעובד. מנגנון הבלימה עצמו מוגן עם ספוג מגן וכיסוי, ומשקלו הכולל של הבולם הינו 1.1 קילוגרם בלבד.
  • רתמה מדגם CAT- מדובר ברתמה עם חגורת מותניים צפה שעימה ניתן לבצע בקלות עבודות מאחור. היא מגיעה עם רצועות חזה אלסטיות, רצועת גב מרופדת ורחבה וחמישה אבזמי כוונון המצויים בחזה העליון, בחגורת המיקום וברגליים. החגורה שעומדת בתקנים EN358 ו- EN361 מגיעה גם עם אבזמים אוטומאטיים לחגורת המיקום ולרגליים, רצועות להחזקת ותליית ציוד, ושתי לולאות המאפשרות חיבור למערכת בלימת נפילה בחלק העליון והקדמי.

למידע נוסף והזמנות

כאמור, באתר של מערכות בטיחות בע"מ ניתן להתרשם ממגוון רחב של ציוד מגן אישי לעבודה בגובה. למידע נוסף אודות המוצרים ולביצוע הזמנות ניתן לפנות אלינו בטלפון 03-9383000.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה

יום ראשון, 18 ביוני 2017 05:30:09 Asia/Jerusalem

הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה

חברת מערכות בטיחות, הפועלת מזה שלושה עשורים בתחום הפתרונות ובטיחות בגבוה, הינה שותפה לפרויקט מטעם משרד הכלכלה אשר יצא לדרך ב- 2014. מדובר בפרויקט הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה המקיף שורה ארוכה של נושאים מהותיים.

אודות הפרויקט

פרויקט הדרכות בגובה למנהלי עבודה בבניה החל כאמור ב- 2014 מתוך כוונה להנחיל למנהלי עבודה מכל רחבי הארץ ידע מקצועי בתחום העבודה בגובה. כידוע, על פי הודעתה של מפקחת העבודה הראשית, מינויו של אדם בתור מנהל עבודה באתר יאושר החל מ- 2018 רק לאור השתתפות בהכשרת עבודה בגובה. למען מטרה זו החל לקיים משרד הכלכלה את הפרויקט לו שותפה חברתנו, המאפשר למשתתפים להתמקצע בנושא ולרכוש כלי בקרה על פעולות ועובדים שמצויים תחת ניהולם. המטרה היא כמובן לשפר את ההיבט הבטיחותי באתרי בנייה בכל הקשור לעבודה בגובה, להקטין משמעותית את התאונות ולאפשר למנהל להוות דוגמא נאותה לעובדים בגובה.

פרטים על ההכשרה

קורס עבודה בגובה למנהלי עבודה נועד למי שמונו במהלך 5 השנים האחרונות למנהל עבודה, כאשר המטרה היא להגיע בסופו של דבר ל- 7000 הכשרות על חשבון מינהל הבטיחות בעלות כוללת של 6 מיליון שקלים. לשם כך נבחרו 4 מוסדות הכשרה שאושרו לביצוע קורסים לעבודה בגובה מטעם מפקחת העבודה הראשית, ובהם גם חברת מערכות בטיחות בע"מ. מדובר בהכשרות המבוצעות במתקנים שלנו בקבוצות קטנות ובליווי מדריכים מוסמכים, אשר נמשכות 3 עד 4 ימים של הכשרה מעשית ושיעורים פרונטאליים. יש לציין כי בשלב זה עלות ההכשרה היא 200 שקלים בלבד (עבור הרשמה) אך בעתיד ישאו המשתתפים במלוא העלות.

 

מה כוללת ההכשרה

 

כאמור, הכשרת מנהלי עבודה לעבודה בגובה מבוססת על שיעורים פרונטאליים והתנסות מעשית, וזאת בשרה ארוכה של תחומים הכוללים בין היתר חוקים ותקנות לעבודה בגובה, זיהוי והערכת סיכונים, ציוד מגן אישי, טעויות אופייניות, אחריות משפטית והדרכת עובדים. כמו כן, הקורס יעסוק בהדגמות ותרגולים של ציוד מגן אישי, ניהול סיכונים והוראות בטיחות, מערכות אבטחה, מערכות עבודה, מצבי חירום, מבוא לסולמות ניידים וקבועים, עבודה עם כלי עבודה, סולמות החייבים בשימוש מערכות אבטחה, עיגון וקידוח עוגנים. זאת בנוסף להתקנת וייצוב פיגומים, מבוא למשטחי עבודה וגגות, פתרונות בטיחות לטווח ארוך וניהול סיכונים.

 

למידע נוסף והרשמה

 

המעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות הדרכות גובה למנהלי עבודה בבניה, או לבצע הרשמה לקורס, מוזמנים לפנות אל מערכות בטיחות בע"מ בטלפון 03-9383000. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולתאם השתתפות בהתאם למקומות פנויים וללוחות הזמנים המתאימים לכם.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By רויטל והבה

חדש בתמ"ת: יחידה לפיקוח על בטיחות בעבודה

יום שלישי, 31 באוגוסט 2010 09:17:58 Asia/Jerusalem

חדש בתמ"ת: יחידה לפיקוח על בטיחות בעבודה

התמ"ת הקים יחידה חדשה שתטפל אך ורק בעבירות בטיחות במקומות עבודה, תטיל קנסות על עברייני בטיחות ותעקוב אחרי חקירת תאונות. המפקח על הבטיחות בתמ"ת: מקרים רבים של פועלים בניין שנהרגים נובעים מרשלנות. מנהלי עבודה שולחים פועלים זרים בלי הכשרה לטפס לגובה והם נהרגים במקום"

לצפייה בכתבה המלאה לחץ כאן

0 Comments | Posted in מהעיתונות By Goren r

פועל נפל ממלגזה ונהרג - המנהלים ילכו לכלא

יום שלישי, 31 באוגוסט 2010 09:13:13 Asia/Jerusalem

פועל נפל ממלגזה ונהרג - המנהלים ילכו לכלא

 

בעל השליטה בחברה המפעילה את המרכול "מפעל החסד שערי עזרה" נידון לחמישה חודשי מאסר, ואילו המנהלים נידונו ל-10 חודשי מאסר. השופטת: "חובת המעביד לשמור על חיי אדם"

לצפייה בכתבה המלאה לחץ כאן

0 Comments | Posted in מהעיתונות By Goren r

התקנות בנושא קווי עיגון

יום שלישי, 10 באוגוסט 2010 15:52:07 Asia/Jerusalem

קווי עיגון, תחולה ודרישות התקנות לבטיחות בעבודה בגובה

מאת אלדד ניר

התקנות לבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) התשס"ז-2007, נכנסו לתוקף ב-1 בנובמבר 2008.

התקנות מגדירות אמצעים ודרכים לעבוד בבטיחות בגובה.

בסדרת מאמרים, שזהו הראשון מביניהם, נאיר נושאים נבחרים מהתקנות ונתייחס אליהם.

במאמר זה נדון ב"קווי עיגון".

 

לצפייה במאמר המלא לחץ כאן


0 Comments | Posted in מהעיתונות By Goren r

תאונת עבודה - נפילה מגובה

יום שני, 4 בינואר 2010 11:27:44 Asia/Jerusalem

המנוח עבד כפועל בניין אצל קבלן פרטי. במועד התאונה הועסק בבניית וילה . ברצפת הקומה השניה, בה עבד, היה פתח גדול שהיה אמור לשמש כפיר למעלית. על המנוח הוטל לסמן את מיקומו של הקיר מסביב לפיר . על הרצפה היתה פזורה פסולת רבה, ובין היתר דיקט גדול שהיה מונח על גבי הפיר אך לא מקובע. המנוח, אשר חשב שהדיקט הוא חלק מהפסולת, הזיז אותו הצידה כדי לנקות את הרצפה לצורך סימון הקירות, ונפל לתוך הפיר מגובה כארבעה מטר לקומה הראשונה. הוא נפצע בכל חלקי גופו, ונפטר כעבור מספר ימי אשפוז בביה"ח. משפחתו של המנוח תבעה את הקבלן בגין רשלנות על כך שלא הדריך כראוי את המנוח ועל כך שכיסה את הפיר ברשלנות מבלי לקבע את לוח הדיקט שכיסה את הפיר לרצפה כך שלא ניתן יהיה להזיזו.

0 Comments | Posted in מהעיתונות By safety systems