הודעה חשובה ללקוחותינו בעלי מסילות אבטחה קשיחות של חברת סול (SOLL).

בהתאם לשינוי בתקינה האירופאית אשר הוחל ממרץ 2010, הוצא מתוקפו ע"י הוועדה האירופאית, התקן EN 353-1:2002, המתייחס לבולמי נפילה מונחים על קו עיגון קשיח.

מאז ביטול התקן הישן, תקן עדכני חדש נמצא בתהליכי הכנה, במסגרתם הוכנסו דרישות בדיקה נוספות וחדשות לשם הערכה מחודשת של בטיחות אביזרי בלימת נפילה, בהתאם לצו האירופי העדכני.

בעקבות שינוי זה, הודיעה חברת סול (SOLL), יצרנית המסילות והבולמים המובילה, כי כל הבולמים המשווקים כעת (2011) וייצורם נמשך, עומדים בהצלחה בבדיקות החדשות ומאושרים לשימוש לפי הצו האירופי העדכני.  

יחד עם זאת, היצרן הודיע כי לא ניתן להחיל את הבדיקות החדשות הנדרשות על בולמי הנפילה שייצורם ושיווקם נפסק לפני השינוי בתקינה, ועל כן לא ניתן להעמידם בדרישות הצו האירופי העדכני.

הבולמים שאינם תואמים את הדרישות החדשות הם:

  • סול קומפקט (SOLL COMPACT) ששיווקו הופסק ב-2004.
  • סול יוניברסל (SOLL UNIVERSAL)
  • סול סימפלקס (SOLL SIMPLEX)
  • סול סטנדרט  (SOLL STANDARD)
compact  universal    standard 

בעקבות אי העמידה של בולמים אלו בתנאי הצו האירופי העדכניים, הודיע היצרן כי יפסיק את הטיפול והשירות עבור בולמים אלו.

כמו-כן מדגיש היצרן, כי לפי הצו האירופי, האחריות להבטחת בטיחות המשתמשים בבולמי הנפילה המיועדים לקווי עיגון קשיחים, הינה על הבעלים (המעסיק/משתמש), על כן, למען הזהירות, אין להמשיך ולהשתמש בבולמים אלו ללא אמצעי אבטחה נוסף אשר עומד בדרישות התקן (למשל בולם נפילה דו ענפי עם סופג אנרגיה).  

לצפייה בהודעת היצרן:

https://www.fall-protection.com/xist4c/web/-07-04-11--Declaration-of-conformity-to-the-standard-EN-353-1-and-additional-tests_id_22903_.htm;jsessionid=3BCE6A2CFF2526C72096BE1D58244AF1

 חברת "מערכות בטיחות", כמשווקת מורשית של מוצרי ומערכות חברת סול בישראל, מחויבת להתיישר על פי הנחיות היצרן בהקשר של טיפול במוצריו, ועל כן אנו מפרסמים את דבר ההנחיות לציבור לקוחותינו.

אנו מזמינים את לקוחותינו ליצור עמנו קשר בטלפון: 03-9383000, לשם קבלת הבהרות והסברים בנושא, או לשם הצטיידות ורכישה של בולמים חדשים אשר עומדים בדרישות העדכניות של הצו האירופי.