קורס גולש מעטפת הינו קורס ייחודי המהווה נקודת פתיחה לתחום מרתק והוא מוכר ומאושר על ידי משרד העבודה. מטרת הקורס הינה לתת לכל משתתף את הכלים לעבודה בטוחה על מעטפת של מבנה תעשייה, בעזרת חבלים. הקורס הינו מקצועי ומעמיק והוא מיועד לעובדים המעוניינים להתמקצע בגלישה בתחום הבניין.

 

אלו סוגי עבודה מבוצעות על ידי גולשי מעטפת?

האפשרויות הן רבות. החל בעבודות ניקיון של מבנים רב קומתיים, בהם הגישה היחידה לניקוי החלונות ושאר חלקים הינה מבחוץ, עבור בעבודות תיקון ותחזוקה שוטפת של מבנים תעשייתיים גבוהים ועוד. בכל מקרה בו עולה הצורך לבצע פעולה כלשהי שממוקמת מצידו החיצוני של מבנה, אשר נמצאת בנקודה גבוהה, מעבר לעמידה על סולם בן מספר שלבים, שם נדרש עובד מיומן המסוגל לגלוש באמצעות מערכת חבלים ונקודות עיגון ולהגיע לבצע את המשימה הנדרשת.

עצם העבודה בגובה הוא הפן המרגש, המאתגר והמצריך מיומנות מיוחדת – המתווסף לביצוע משימה שיכולה להיות, על פניו, פשוטה ביותר. חושבים שזה מתאים לכם?

 

עבודה בגובה – זה מתאים לכל אחד?

בוודאי – כל עוד אינכם סובלים מפחד גבהים, כמובן. עבודה בגובה הינה תחום מאתגר וניתן להרוויח בעבודות הדורשות יכולת לבצע גלישת מעטפת משכורות יפות בהחלט. מרבית המשתתפים בקורס הינם צעירים אחרי צבא, אך גם מבוגרים יותר שמשנים כיוון בחייהם מגיעים לקורסים שלנו.

 

מהם תנאי הכניסה לקורס?

על מנת להתקבל לקורס גולש מעטפת, יש לעמוד בשני תנאים בסיסיים:

  1. גיל 18 ומעלה.
  2. בדיקה רפואית חתומה ע”י רופא תעסוקתי אשר בוצעה במהלך השנה שקדמה למועד ההכשרה המבוקש, ואשר מצוין בה כי העובד כשיר לעבודה בגובה בגלישת מבנה.

 

כיצד מתנהל הקורס?

קורס גולש מעטפת בניין בסיסי נמשך כשישה ימים, כאשר בסיומו מתקיים מבחן מסכם הכולל חלק עיוני וחלק מעשי.

עם סיום ביצוע מבחני סוף הקורס ומעברם בהצלחה, החניך יוצא לעבודת התמחות (סטאז’) הנמשכת 12 ימים, אשר נעשית תחת השגחתו של מנהל מקצועי בתחום של עבודות גלישה, אשר עבר את כל ההכשרות הנדרשות ומוכר כמוסמך על ידי משרד העבודה.

בסיום ימי ההתמחות נערכת עוד בחינה מעשית אשר תהווה את ההסמכה הסופית של החניך לביצוע עבודות גלישה בבניין.

מבחן ההסמכה הסופי יבוצע לא יאוחר מאשר שישה חודשים ממועד סיום הקורס הבסיסי.

 

מהם התנאים לקבלת תעודה?

על מנת להיות זכאי לקבלת התעודה המסמיכה את החניך לביצוע עבודות גלישת מעטפת, עליו לעמוד בתנאים הבאים:

  1. עמידה בהצלחה בבחינות במהלך ההכשרה.
  2. הצגת טופס השתתפות בהצלחה בסטאז’, חתום על ידי מנהל מקצועי מוסמך.

תוקפה של התעודה הינו למשך שנתיים, על פי דרישות משרד העבודה. לאחר שנתיים נדרש ריענון של יומיים לצורך חידוש תוקף התעודה.

 

היכן מומלץ לקבל הכשרה בגלישת מעטפת?

בשנת 1987 הוקמה חברת מערכות בטיחות ומאז ועד היום היא פועלת להגברת המודעות הכללית לבטיחות בעבודות גובה. אנו עוסקים במתן הכשרות לעובדים המיועדים לבצע משימות בגובה, משווקים ציוד בטיחות ומתמחים בציוד ובמתן ייעוץ אשר ידאגו לכך שהתשתית במקום עבודתכם תתאים לסטנדרטים המקפידים ביותר של בטיחות בעבודות בגובה.

לאור הצורך ההולך ועולה ובשל ההכרה בחשיבותה של הכשרה מקצועית ייעודית בתחום, הוקם בשנת 2000 בית הספר שלנו להכשרת עובדים בתחום עבודות בגובה ואף קיבל הכרה ממשרד העבודה.

קורס גלישת מעטפת הוא אחד מני רבים מהקורסים הייחודיים שאנו מקיימים במסגרת המאמץ שלנו להעלות את רמת הבטיחות של אלו העוסקים בעבודות בגובה. השאיפה שלנו היא להגיע לאפס נפגעים ולוודא שכל עובד גובה יחזור בסוף כל יום עבודה לביתו בשלום.

עסקים רבים מכירים בחשיבות העבודה בתנאי בטיחות מיטביים ויותר מקומות עבודה משקיעים כיום הן בציוד מתקדם ועדכני והן בהכשרות באופן שוטף של העובדים – כל זאת מתוך הכרה והבנה שהעובד הינו נכס וככל שהוא יעבוד בבטיחות גבוהה יותר וירגיש שהוא ערך בעיני המעסיק, כך הוא יהיה מחויב יותר למקום עבודתו וייתן את מירב היכולת והמאמץ בביצוע המשימות המוטלות עליו.

 

 

**הנחה משמעותית תינתן בהתקשרות למשרדי החברה, בטלפון – 03-9383000**