הצורך באישור עבודה בגובה

חשוב לדעת כי שינויים בחקיקה הוסיפו עוד מקצועות ותחומי פעילות החייבים אישור עבודה בגובה. חברת מערכות בטיחות היא הראשונה להקים בישראל בית ספר להכשרת עובדים בגובה, והינה מוסמכת להפיק תעודה לעבודה בגובה למסיימים בהצלחה הדרכות וקורסים מותאמים למקצוע ולדרישות החוק. זאת, בנוסף לשירותי מכירת ציוד מגן לעבודה בגובה והתקנת קווי חיים לעובדים בגובה או בחללים מוקפים.

הסיבה לשינויים בחקיקה

תאונות העבודה הקטלניות ביותר הן אלו הקשורות לנפילות מגובה. הרצון למנוע ולהקטין תאונות שנגרמות עקב סוג זה של עבודות, מהווה את הסיבה לשינוי בחקיקה בנושאי עבודה בגובה ובהגדלת תחומי העיסוק המוגדרים ככאלו. החקיקה נועדה למנוע ולצמצם פגיעות גוף ופגיעה בחיי אדם על ידי הכרת הסכנות הטמונות בעבודה בגובה, ונקיטת אמצעים נאותים שימנעו תאונות.

תקנה לבטיחות עבודה בגובה

בשנת 2008 נכנסה לתוקף תקנה לבטיחות עבודה בגובה המחייבת לעבוד בגובה באופן בטיחותי ומפרטת כיצד יש לבצע עבודות אלו. בתור התחלה, התקנה מגדירה מהי עבודה בגובה ומתי עבודות מסוימות נחשבות למבוצעות בגובה, ומכך נדרשות לעמוד בדרישות החוק. מי שעובד בתנאים אלו, מחויב על פי חוק לעבור הדרכה בנושא על ידי גורם מוסמך ולקבל תעודה לעבודה בגובה. כמו כן הוא נדרש לעבור בדיקות כשירות רפואיות, לעבוד עם ציוד אבטחה מתאים ולעמוד בכל הדרישות המפורטות בחוק בהתאם לסוג ואופי העבודה המבוצעת בגובה.

עבודות המוגדרות כעבודה בגובה

עבודה בגובה מוגדרת ככל עבודה שבה  קיים חשש לנפילה מגובה של מעל לשני מטרים, לרבות עבודות המבוצעות במשטח עבודה שאין לו מעקה תקני או שאינו מגודר, הנדרשות בהטיית גופו של העובד בזווית של יותר מארבעים וחמש מעלות מעבר למעקה או גדר. כמו כן מדובר בעבודות המבוצעות על פיגום ממוכן או נייח, סל הרמה או במה ניידת. עבודה בגובה יכולה להתבצע בין היתר על גגות, על סולמות הרמה, גיזום עצים בגובה, עבודה על גשרי תאורה והגברה, עבודה על מבני קונסטרוקציה, ועוד.

לקבלת אישור עבודה בגובה

לקורסים והדרכות לקבלת אישור לעבודה בגובה, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת מערכות בטיחות בטלפון 03-9383000.